Geriausia dantų pasta. Kokia ji?

Vaikų odontologas - Justas Viršilas

.

Tai vis dėl to kokia ji? Turinti fluoridų!

Fluoridų kiekis yra nurodytas ant kiekvienos dantų pastos tūbelės. Nežiūrėkite į metus, parašytus ant tūtelės, žiūrėkite į fluoridų kiekį. Kiek jo reikia?

0-3 metų vaikai

Iki trejų metų amžiaus vaikams, kurių visi dantys yra sveiki, rekomenduojama valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 500 ppm fluoridų. Jaunesniems nei trejų metų vaikams, bet jau turintiems ėduonies pažeistų dantų, taip pat neįgaliems ir turintiems bendros sveikatos problemų vaikams gydytojas odontologas gali skirti valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm fluoridų. Tačiau reikia nepamiršti, kad vaiko dantis būtinai turi valyti tėvai. Dantų pasta reikia tik suvilgyti dantų šepetėlio šerelių galiukus. Išvalius dantis vaikas turėtų išspjauti dantų pastos likučius, neskalauti. Vakare prieš miegą išvalius dantis nieko nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį.

3–6 metų amžiaus vaikai

Vyresniems nei šešerių metų vaikams, turintiems visus sveikus dantis, rekomenduojama valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm fluoridų.

Vaikams, turintiems nors vieną ėduonies pažeistą dantį, taip pat neįgaliems ir turintiems bendros sveikatos problemų vaikams gydytojas odontologas gali skirti valyti dantis su dantų pasta, kurioje yra 1450 ppm fluoridų. Dantų pastos kiekisant dantų šepetėlio – 1–2 cm.

O ką daryti, jei ėduonis labai aktyvus?

Dažnai rekomenduojamos priemonės:

  • GC Tooth Mousse (Recaldent). Išsivalius dantis tepti vieną kartą per dieną ir 2-5 minutes saugoti nuo kontakto su seilėmis. Pusvalandį nevalgyti ir negerti.
  • Elmex gelis (Elmex Gelee). Dėl ypač didelės fluoridų koncentracijos (12500 ppm! 8,5 kartų daugiau nei įprastoje dantų pastoje!) tepti nuo 3 kartų per savaitę iki 2 kartų per metus. Tai nėra dantų pasta ir ši priemonė nėra skirta kasdieniam naudojimui.