Danties trauma. Ar dar galėsiu šypsotis?

Justas Viršilas

.

Dantų traumos gali būti skausmingos, o jų gydymas brangiai kainuoti. Laimei, yra priemonės, kurios padeda traumų išvengti.

  • Venkite graužti nagus, pieštukus, ledo varveklius, nenaudokite dantų kaip įrankių  (maišelių ir kamštelių atidarinėjimui).
  • Jei sportuojate aktyvų fizinį sportą - naudokite apsauginę dantų kapą (jos reikia ne tik boksininkams, bet ir krepšininkams, futbolininkams, tinklininkams).
  • Griežiate dantimis? Jums reikalinga naktinė parafunkcinė kapa.

Traumos nepavyko išvengti...

Nulūžo danties gabaliukas? Daugelį tokių traumų galima išgydyti priklijuojant lūžusią dalį prie esamo danties, todėl pasistenkite ją surasti. Jei lūžo didelė dalis, greičiausiai reikės gydyti danties kanalą, o danties vainiką atstatyti dirbtiniu vainikėliu.

Dantis pakeitė poziciją? Jis gali būti įmuštas į burnos vidų ar į dantenas. Vaikų odontologas tokį dantį gali atstatyti į tinkamą poziciją ir, jei reikia, įtverti įtvaru. Vėliau gali prireikti kanalo gydymo ar tiesiog ilgalaikio stebėjimo, kurio planą jums sudarys odontologas.

Išmuštas dantis? Trauma, kurios gydymo sėkmė labai priklauso nuo paciento. Pirmiausia, suraskite išmuštą dantį. Atsargiai jį nuplaukite labai trumpai (porą sekundžių) tekančiu šaltu vandeniu. Įsidėkite jį į burną, prie žando, arba į pienos stiklinę. GREITAI atvykite pas vaikų odontologą (greičiau nei per 1 val.).

nuolatinio danties traumapieninio danties trauma

Pieninio danties trauma - nieko baisaus?

Dažnai vaikai patyrę traumą nesiskundžia (nugriuvo, paverkė, nusiramino, toliau žaidžia). Visgi, jei tėvai tai pastebėjo, reikėtų kreiptis į vaikų odontologą kuo skubiau. Išsivysčius uždegimui gali būti pažeista nuolatinio danties užuomazga, esanti po pieniniu dantimi, o tada nuolatinis dantis išdygs ne toks gražus ir sveikas, koks turėtų būti.

p.s. informacija gydytojams apie dantų traumas pasiekiama čia.

Vaikų odontologas Vilniuje - Justas Viršilas