fbpx

Odontologo Patarimai Keliaujantiems

Vaikų odontologas - Justas Viršilas

.

Raskite laiko pasitikrinti dantis

Svajojate apie atostogas, įsivaizduojate, kaip gulėsite po palme ir mėgausitės Pina Colada... Na, bet prieš išvykdami patikrinkite vaiko sveikatą (tame tarpe ir dantų), nes išvykę nerasite odontologo, kokį po ilgų paieškų atradote savo mieste. Prisiminkite, kad gera dantų priežiūra reiškia ne tik valymą du kartus per dieną, bet ir profilaktinius patikrinimus. Rezervuokite laiką pas savo odontologą. Gydytojas patikrins dantis, informuos, kokia jų būklė ir kokia rizika, kad skaudėti pradės greitu metu. 

Jeigu pradeda skaudėti...

Turėkite savo vaiko odontologo klinikos telefono numerį ar vizitinę kortelę. Taip pat, bet kada galite parašyti man ir aš jums suteiksiu pagalbą. Mano kontaktus galite rasti ČIA. Nenukrypstant nuo temos, patikėkite, dažnai įmanoma padėti Jūsų vaikui telefonu, ypač jei reguliariai lankotės klinikoje ir gydytojas gali paskaityti ligos istoriją.

Jeigu pradeda skaudėti užsienyje...

Jei pradeda skaudėti dantį užsienyje, rekomenduojama kreiptis į konsulatą ar ambasadą. Žinoma, galima paprašyti rekomendacijų viešbutyje, tačiau gali būti, kad gausite ne patį geriausią, o pelningiausią viešbučiui patarimą. Paskambinkite į konsulatą, paprašykite darbuotojų rekomendacijų. Gausite nepriklausomą atsakymą.

Pamiršote dantų šepetėlį?

Kremas nuo saulės? Yra. Telefono įkroviklis? Yra. Dantų šepetėlis? Ups... Jei jau taip nutiko, kad pamiršote vaiko dantų šepetėlį, vaikas gali energingai paskalauti burną vandeniu, kad bent kažkiek išplautų bakterijas. Taip pat galite uždėti šiek tiek dantų pastos ant rankšluosčio ar piršto ir pavalyti dantis. Kai tik rasite artimiausią prekybos centrą ar vaistinę - įsigykite šepetėlį. Taip pat, jeigu pamiršote dantų pastą - įsitikinkite, jog perkate geriausią dantų pastą. Jeigu nežinote kokia ji, galite paskaityti ČIA!

Teisingas šepetėlio supakavimas kelionei

Namie šepetėliui turite leisti išdžiūti, tačiau tai ne visada įmanoma keliaujant.  Įsigykite vienkartinių uždaromų maišelių. Jie apsaugos nuo kontakto su kitais daiktais.

Įsidėkite becukrės kramtomos gumos

Becukrė kramtoma guma ne tik apsaugos nuo ėduonies, tačiau ir nuo ausų užgulimo skrendant! Tyrimai rodo, kad gumą kramtant 20 min. po valgio sumažėja ėduonies rizika. Taip nutinka dėl seilių, kurios gausiai išsiskria ir nuplauna nešvarumus.

Jei nelieka nieko kito - valykitės dantis su vandeniu iš buteliuko

Jei esate ten, kur vandens kokybė prasta arba jo išvis nėra - turėkite buteliuką vandens su savimi. Jei vandens iš čiaupo Jūsų gidas nerekomenduoja gerti, tai juo ir dantų nevalykite. Netyčia patekus blogos kokybės vandens - pasikeiskite dantų šepetėlį, nerizikuokite savo ir vaiko sveikata.

Grįžkite į kasdienybę

Per atostogas neišvalėte vaikui tarpdančių? Palepinote saldumynais? Nesigraužkite. Tiesiog po atostogų grįžkite į kasdienybę, dantis valykite du kartus per dieną po dvi minutes bei nepamirškite tarpdančių siūlo.