fbpx

Šiurpnaktis (Helovynas): ar pieniniai dantys jį išgyvens?

Vaikų odontologas - Justas Viršilas

.

Šiurpnaktis neįsivaizduojamas be dvasių, goblinų ir... saldainių! Po paros baisuokliai dings, tačiau saldumynai gali palikti pėdsakų - skylutes dantyse.
Kodėl genda pieniniai dantukai? Bakterijos burnoje turbūt labiau džiaugiasi saldumynais nei Jūsų vaikas. Suvalgius saldainių, bakterijos išskiria silpnas rūgštis, kurios tirpdo dantų emalį.
Nebijokite, neskubėkite kabinti kostiumo į spintą. Šiurpnaktis yra šventė, kurią švenčia vis daugiau žmonių - vadybininkai Prienuose, mokytojai Ukmergėje ir vaikų odontologai Vilniuje! Valgykite saldainių kiek norite, jei tik išsivalote dantis dukart per dieną. Taigi, kaip pieniniai dantukai veikiami saldumynų?

Šokoladas

Šokoladas yra geriausias pasirinkimas iš saldumynų. Jis greičiausiai nusiplauna, ištirpsta, o juodas šokoladas turi nedaug cukraus.

įvairūs spalvoti saldainiai lekštėse

Lipnūs saldainiai ir guminukai

Tai patys blogiausi saldumynai! Jie prilimpa ir ilgai būna burnoje, todėl bakterijos ilgiau atlieka savo juodą darbą, greičiau genda pieniniai dantys.

Kieti saldainiai

Kietų saldainių taip pat reikėtų vengti. Dėl jų gali skiltis pieninis dantis, ypač jei buvo plombuotas ar yra sugedęs. Beje, dėl ilgo buvimo burnoje jie kenkia dar labiau, nes seilėse atsiranda daug cukraus, o cukrus - bakterijų maistas.

Rūgštūs saldainiai

Rūgštūs saldainiai dėl savo acidiškumo gali pradėti tirpdyti emalį (bakterijoms nereikia nieko daryti, nes burnoje ir taip rūgštu!), todėl greičiau genda pieniniai dantys.

Kukurūzų spragėsiai

kukurūzų spragėsiai dubenelyje

Jei vaikas mėgsta juos - turėkite šalia dantų siūlą. Luobelės gali įstrigti tarp pieninių dantų. Taip pat šis skanumynas dažnai būna saldus, aplietas šokoladu, kai kurie spragėsiai - kieti, todėl vaikų odontologai pataria juos vartoti saikingai.