fbpx

Pieninių dantukų dygimas: istorija, kurią pasakoja dygstantis dantukas

Vaikų odontologas - Justas Viršilas

.

Tėvams vaikų pieninių dantukų dygimas gali kelti stresą ir pranašauti bemieges naktis. Yra penki dalykai, kuriuos turi žinoti tėvai, todėl paskaitykite, ką mums pasakoja pieninis dantukas.

dygsta priekiniai dantys

Pieninio dantuko istorija:

  1.  Galite tikėtis, kad aš išdygsiu, kai Jūsų mažyliui bus 6-8 mėn., tačiau būkite kantrūs! Kartais man išdygti reikia laiko, todėl pasirodau tik 12-14 mėn.
  2. Jūs žinosite, kad aš atkeliauju, nes Jūsų mažylis gali tapti irzlus ir pradėti kramtyti kietus daiktus. Dažniausiai aš pasirodau apatiniame žandikaulyje, kartu atsivedu draugą dantuką, o netrukus pasirodo ir viršutiniai priekiniai mano bičiuliai.
  3. Geriausias būdas mane supažindinti su Jūsų mažyliu - švelnus valymas drėgnu gabalėliu audinio švariais pirštais.
  4. Kai aš išdygstu - pats metas mane valyti dantų pasta su 500 ppm fluoridų ir šepetėliu. Kai dantukai pradeda liestis vieni su kitais - reikia valyti tarpdančius siūlu (paprastai tai nutinka vaikui esant 2 metų amžiaus). Dantukus tėveliai turi valyti iki 7-8 metų (kai vaikas išmoksta rašyti), o leisti pačiam naudotis tarpdančių siūlu tik nuo 10 metų (arba kai išmoksta užsirišti batus).
  5. Kai tik pasirodau - metas, kad mane apžiūrėtų vaikų odontologas. Jis papasakos, kaip mane prižiūrėti. Be to, juk reikia susipažinti, kad turėtumėte informaciją, kuris vaikų odontologas padės įvykus dantukų traumai (mažylis mokosi vaikščioti, traumos pasitaiko dažnai).

Jei Jūsų mažylis jau išgyvena pieninių dantukų dygimą ir norite, kad su jais susipažintų vaikų odontologas - kviečiu susipažinti su mano darbo patirtimi ir užsiregistruoti pirmam vizitui! Pasirūpinsiu, kad Jūsų vaikų dantys būtų sveiki ir gražūs.