fbpx

Idėjos linksmam dantų valymui

Justas Viršilas

.

Sunku užmigdyti vaikus, kai kelios minutės prieš miegą vyksta kova dėl dantų valymo. Formuoti gerus higienos įgudžius yra labai svarbu nuo pat mažų dienų, tačiau tai nėra lengva. Turiu keletą patarimų, kaip pieninių dantų valymą paversti linksma užduotimi.

Kodėl svarbu valyti dantis?

Pieniniai dantys iškris, todėl viena ar dvi skylutės nieko baisaus, ar ne? NE!

Iki to laiko, kai atskris dantukų fėja, praeis ne mažiau nei 6 metai. Na, o iš vaikų odontologo praktikos turiu pasakyti, kad galite skaičiuoti net ir 8-10 metų, nes stipriausiai pažeidžiami krūminiai dantys, kurie krenta vėliau. Įsivaizduokite, kad pieniniai dantys lyg mokymosi priemonė prieš egzaminą... Neišmoksite valyti pieninių dantų, neišugdysite įgudžių vaikui - didelė tikimybė, kad pakeisti įpročius vėliau bus tik sunkiau. LENK MEDĮ KOL JAUNAS!

Kaip paskatinti valytis dantis?

Berniukai žiūri, kaip tėčiai skutasi barzdą, o mergaitės, kaip mamos dažosi. Tai kodėl jiems neparodžius, kaip Jūs valotės dantis? Akcentuokite tarpdančių valymą, dantenų masažavimą/valymą, parodykite, kaip svarbu pasiekti toliausiai esančius dantis (ne tik priekinius!)

Leiskite vaikams išvalyti JUMS dantis. Gal tai ir vargina, tačiau keletą kartų pažaiskite, parodykite, kad Jums tai labai patinka ir, kad dabar tėvų eilė valyti dantis vaikams. Jei tai vargina - "valykite dantis" žaislams.

Vaikų nepamirškite apdovanoti. Galite atspausdinti dantų valymo kalendorių ir paruošti 60 lipdukų. Išsivalęs dantis vaikas gauna lipduką ir klijuoja ant kalendoriaus.

vaiku odontologo kalendorius

Paverskite procesą žaidimu. Pasakokite apie kirminus, prieš kuriuos kovojate dantų šepetėliu lyg kardu ir dantų pasta lyg nuodais. Įneškite šiek tiek dramos, kaip kovoti sunku ir reikia geriau valyti.... tik nepersistenkite - kai kuriuos vaikus "kirminai burnoje" gali traumuoti.

Valykite dantis su muzika!

Leiskite vaikui daugiau daryti pačiam. Pačiam išsirinkti dantų šepetėlį, dantų pastą (tiesa, rekomenduokite, kuri yra geresnė). Leiskite išbandyti dantų pastas su žmogumi voru, Elza ar liūtuku.

Vaikų odontologas Vilniuje - Justas Viršilas